Forum ISJ Arad

Comunicarea cu institutiile de invatamant din judetul Arad
Acum este Lun Sep 02, 2024 11:21 am

Ora este UTC+03:00 Europe/Bucharest


ActivNET - Service IT ~ Realizare si Gazduire Pagini Web ~ Instalare/Configurare Servere ~ Publicitate Online ~ Achizitie Domenii Web


Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 31 mesaje ] 
Autor Mesaj
MesajScris: Mar Feb 22, 2011 6:22 am 
Neconectat
Site Admin

Membru din: Mar Mar 22, 2005 12:15 pm
Mesaje: 8137
Localitate: Inspectoratul Scolar al judetului Arad
Fisiere atasate.


Fişiere ataşate:
REZULTATE olimpiada L ROMANA 2011 clasa a VII-a.xls [39.5 KiB]
Descărcat de 1929 ori
REZULTATE olimpiada L ROMANA 2011 clasa a V-a.xls [41 KiB]
Descărcat de 1957 ori
REZULTATE olimpada L ROMANA 2011 clasa a VI-a.xls [38 KiB]
Descărcat de 1837 ori
REZULTATE olimpada L ROMANA 2011 clasa a VIII-a.xls [46.5 KiB]
Descărcat de 1800 ori
REZULTATE olimpada L ROMANA 2011 clasa a IX-a.xls [30 KiB]
Descărcat de 1649 ori
REZULTATE olimpada L ROMANA 2011 clasa a X-a.xls [25 KiB]
Descărcat de 1637 ori
REZULTATE olimpiada L ROMANA 2011 clasa a XI-a.xls [24.5 KiB]
Descărcat de 1614 ori
REZULTATE olimpada L ROMANA 2011 clasa a XII-a.xls [24 KiB]
Descărcat de 1561 ori
Sus
   
MesajScris: Mar Feb 22, 2011 11:03 am 
Sunteti siguri ca ati recorectat lucrarile?Adica nici un punct in plus,nici un punct in minus,mi se pare foarte interesant.Pacat de copilasii acestia care au pus suflet si au crezut in sansa lor,care se pare ca le a fost luata chiar de la intrarea in sala.Cum se pot vizualiza lucrarile dupa recorectarea de la contestatie?As fii foarte fericita sa raspunda cineva.....


Sus
   
MesajScris: Mar Feb 22, 2011 12:10 pm 
Exact, aveti mare dreptate! Rusine!!


Sus
   
MesajScris: Mar Feb 22, 2011 12:21 pm 
Cu toata aprecierea pentru bunele intentii si suspiciunile de frauda- binevenita elevilor participanti, doresc sa mentionez ca unele punctaje dupa contestatii au fost modificate ( chiar substantial).
Ex: la clasa a zecea, o eleva cu punctajul 83 , in urma contestatiei a obtinut 105, o alta cu punctaj 56, dupa contestatie a obtinut 99.
Probabila confuzie se datoreaza faptului ca , langa puntajele de dupa contestatie, nu mai apar si cele de dinainte, ci doar cele modificate, finale (aparand marcate cu culoarea rosie).


Sus
   
MesajScris: Mar Feb 22, 2011 12:28 pm 
Clasamentul ? la clasa a 7 ?


Sus
   
MesajScris: Mar Feb 22, 2011 2:45 pm 
au fost o multime de copii la contestatie la limba romana, etapa judeteana din 19.02.2011. de ce nu ati corectat toate lucrarile? sa va fie rusine!!!!!!!!! :mad: :mad: AFISATI TOATE REZULTATELE!!!!!


Sus
   
MesajScris: Mar Feb 22, 2011 3:17 pm 
Asteptam totusi toate rezultatele la contestatii! Am facut contestatie si nu am primit raspuns!!!
Sper ca totusi intr-un final le vom primi, altfel o sa procedam in alt mod!!! De ce nu s-au recorectat toate lucrarile? Iar se merge in mod preferential sau se stie dinainte cine trebuie sa mearga mai departe! Pacat ca isi bat joc de munca unor copii care sunt naivi si inca mai cred in corectitudine!(Care se pare ca nu mai exista, uitati-va numai la beremul clasei a V-a si vedeti ca nu iese totalul de 25 puncte la un subpunct, ci doar 21 puncte!!!) Am sa cer o copie a lucrarii, este posibil conform metodologiei, si atunci vedem cum si cine a corectat!


Sus
   
MesajScris: Mar Feb 22, 2011 4:45 pm 
Mi-e rusine, mi-e rusine de voi in primul rand ca oameni, si tot de voi , in al 2-lea rand ca profesori.Nu am de gand sa scriu romane aici , dar , as vrea sa va intreb: pentru ce mai facem contestatie?Doar pentru drumul de acasa la scola generala nr 5?
Nu cred ca cineva s-a uitat inca odata peste elesi chiar si la corectare cred ca unele lucrari au fost tratate cu superficialitate!Oare de ce?Va spun eu, din cauza conceptie voastre.Cum ganditi voi:elevii din scolile de cartier nu au voie sa participe la olimpiada nationala, decat cei din scoli cu renume gen: Ghiba Birta, Pedagogic,etc.Sunt fooooooaaaartee dezamagita de superficialitatea, incorectitudinea, nedreptatea, batjocura specific romaneasca cu care au fost tratate si "corectate" lucrarile noastre.
As vrea din tot sufletul ca la contestatii , nu doar ca fisele elevilor din scoala in care se tine olimpiada sa fie corectate, iar celelalte, deloc(exemplu:Morar Lorena-generala 5-de la 93 la 104!WOOW-coincidenta?).
As mai vrea ca elevilor, in timpul contestatiilor sa fie prezenti la reevaluare si sa li se explice ce au gresit,dar de ce atata pierdere de timp, cand contestatiile pot fi o mare pacaleala?
As vrea , as vrea, as vrea, dar poti sa tot vrei intr-o Romanie falsa creeata de voi!


Sus
   
MesajScris: Mar Feb 22, 2011 4:50 pm 
numai celor din generala 5 le-au fost acordate puncte in urma contestatiilor!!!!!RUSIIINNNNNEEEEE!RUSINNEEEEE!!!huuuuuu!


Sus
   
MesajScris: Mar Feb 22, 2011 4:55 pm 
olimpiada judeteana la romana, culmea nesimtirii! anonim.are dreptate! doar generala 5 si scolile "bogate" au dreptul la contestatii corecte?? suna cam neobisnuit ..dar in Arad e posibil se pare(respectiv se pare ca e posibil in generala 5). Morar Lorena 93,5 -> 104? hai ca asta-i buna...


Sus
   
MesajScris: Mar Feb 22, 2011 5:00 pm 
Multumesc pentru sustinere.Se pare ca nu numai eu sunt nemultumita. :neutral:
Nu exista clasa la care cei din generala 5 sa nu fi primit punctaj mai mare in urma contestatiilor, inafara de clasele a XI si XII!


Sus
   
MesajScris: Mar Feb 22, 2011 5:04 pm 
asa e! probabil ca cine a corectat nici nu a mai citit compunerile. a numarat randurile si daca nu au fost intre 25 si 30 de randuri a taiat compunerea.. asta e o mare prostie! NU CONTEAZA CANTITATEA, CONTEAZA CALITATEA!

olimpiada rasului... nu prea stiu daca veti avea la olimpiada la fel de multi elevi participanti ca pana acum..


Sus
   
MesajScris: Mar Feb 22, 2011 5:12 pm 
Cred ca toti cei din gen. 5 au fost sfatuitii sa faca contestatie ptr a primii punctaj mai mare! :roll:


Sus
   
MesajScris: Mar Feb 22, 2011 5:15 pm 
corect!! :mad:


Sus
   
MesajScris: Mar Feb 22, 2011 5:24 pm 
Chiar, acum , ca cineva a scris mai sus, am observat si eu ca la acest subiect e gresit baremul: nu totalizeaza 25 puncte. Calculati: 3+5+2+6+3+2= 21, nu 25. Asta nu afecteaza ierarhia( ca tuturor elevilor de clasa a cincea ar mai trebui adaugate cate 4 puncte), dar afecteaza punctajul. Nu?
III. (25 de puncte)
- respectarea structurii specifice unei compuneri /respectarea parţială a sarcinii de lucru: 3 puncte / 1punct
- corelarea adecvată a conţinutului compunerii la titlul propus / necorespondenţă între titlu şi conţinut: 5 puncte/ 2 puncte
- integrarea dialogului, naraţiunii şi integrarea unor scurte secvenţe descriptive/omiterea sarcinii de lucru: 2 puncte/ 0 puncte
- utilizarea adecvată a figurilor de stil / folosirea parţială şi inadecvată a figurilor de stil: 6 puncte/ 3 puncte
- viziune originală în abordarea temei / viziune comună, simplistă, banală / lipsa originalităţii: 3 puncte/ 1punct/ 0 puncte
- încadrarea compunerii în numărul de rânduri indicat (punctele se vor acorda doar în cazul în care compunerea se încadrează între 20 şi 25 de rânduri): 2 puncte


Sus
   
MesajScris: Mar Feb 22, 2011 5:59 pm 
Seriozitatea cu care au fost corectate lucrarile, mai ales dupa contestatii lasa rau de dorit. Chiar imi pare rau ca noi toti ne-am stresat sa obtinem un rezultat pe urma muncii depuse, un rezultat pentru care ar trebui sa fim apreciati, nu discriminati. Ma voi adresa personal inspectoratului scolar si forurilor superioare :)


Sus
   
MesajScris: Mar Feb 22, 2011 6:03 pm 
Citat:
olimpiada judeteana la romana, culmea nesimtirii! anonim.are dreptate! doar generala 5 si scolile "bogate" au dreptul la contestatii corecte?? suna cam neobisnuit ..dar in Arad e posibil se pare(respectiv se pare ca e posibil in generala 5). Morar Lorena 93,5 -> 104? hai ca asta-i buna...

Stati linistiti.. pedagogicula facut contestatie la adresa punctajului total eronat si de altfel nu a primit niciun raspuns.


Sus
   
MesajScris: Mar Feb 22, 2011 6:12 pm 
Inca ceva am de spus. Voi ne considerati pe toti prosti? Ceea ce vreti sa spuneti este ca doar 6 contestatii s-au depus in total(respectiv cele marcate cu rosu), la toate ipocriziile facute de voi?! As vrea si eu sa fiu lamurita, cele nemarcate cu rosu, dar care totusi s-au depus.. nu au fost solutionate? Ca altfel nu imi explic. Situatia nu va ramane asa. Voi dovedi ca talentul nu vine dupa numele pe care il porti sau scoala de unde esti. Si prin asta consider ca m-am facut destul de inteleasa.


Sus
   
MesajScris: Mar Feb 22, 2011 7:30 pm 
Citat:
Inca ceva am de spus. Voi ne considerati pe toti prosti? Ceea ce vreti sa spuneti este ca doar 6 contestatii s-au depus in total(respectiv cele marcate cu rosu), la toate ipocriziile facute de voi?! As vrea si eu sa fiu lamurita, cele nemarcate cu rosu, dar care totusi s-au depus.. nu au fost solutionate? Ca altfel nu imi explic. Situatia nu va ramane asa. Voi dovedi ca talentul nu vine dupa numele pe care il porti sau scoala de unde esti. Si prin asta consider ca m-am facut destul de inteleasa.
Luni cand am fost eu la ora 1 sa o depun era un teanc de contestatii la secretariat. In consecinta unde sunt?

Sint luate in considerare, dupa contestatii, doar notele care au o diferenta de cel putin + - 0,5 puncte fata de nota initiala.


Sus
   
MesajScris: Mie Feb 23, 2011 7:40 am 
dar din teancul acela de contestatii, doar o lucrare a fost notata cu +10,5 puncte la clasa a 7-a. Nu se poate ca lucrarea unora sa nu aiba +- 0,5 sau mai mult. bataia de joc a corectorilor afecteaza pe toata lumea! eu ar trebui sa am cu cel putin 13 puncte mai mult decat punctajul initial. va ro... sa fim seriosi!!!


Sus
   
MesajScris: Mie Feb 23, 2011 7:54 am 
se poate cere o copie a lucrarii, nu-i asa? as dori sa vad cine a corectat lucrarea mea si ce a putut scadea asa mult. sunt sigura ca a fost intentionat! dupa contestatie ar fi fost clar sa am mai mult, dar punctajul e acelasi. e clar MÂNĂRIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Sus
   
MesajScris: Mie Feb 23, 2011 8:35 am 
daca va bateti joc de noi pentru ce mai facem contestatie? CORECTATI LUCRARILE!!!!!!!


Sus
   
MesajScris: Vin Feb 25, 2011 6:33 pm 
As dori sa stiu cand se vor da diplomele. Multumesc anticipat.


Sus
   
MesajScris: Sâm Feb 26, 2011 9:02 am 
Inspectorul de Lb Romana ar cam trebui sa plece din functie!
ESTE CORUPT!


Sus
   
MesajScris: Sâm Feb 26, 2011 5:31 pm 
Citat:
Inspectorul de Lb Romana ar cam trebui sa plece din functie!
ESTE CORUPT!
Terminati cu rautatile.Olimpiada de romana a fost foarte bine organizata de fiecare data, iar eu particip de 5 ani.


Sus
   
MesajScris: Mie Mar 02, 2011 5:24 pm 
De ce nimeni nu mai da niciun semn de viata? Nu stim nici macar cand primim diplomele, de la cat avem mentiune. Daca stie cineva ceva i-as fi recunoscator.


Sus
   
MesajScris: Joi Mar 03, 2011 10:18 am 
Inspectorul de lb. romana STIE! Nu este suficient?


Sus
   
MesajScris: Lun Mar 07, 2011 8:09 pm 
Lorena inca se crede in clasele 1-4. Un invatator il poti cumpara, dar un profesor mai greu, dar si culoarea portocalie *a PDL-ului* in scoala respectivei isi spune cuvantul!


Sus
   
MesajScris: Mie Mar 09, 2011 3:24 pm 
http://www.olimpiade.ro/data/2011_Român ... II-a_1.doc


Fişiere ataşate:
2011_Romana_Etapa judeteana_Rezultate_Clasa a VII-a_1.doc [266 KiB]
Descărcat de 1255 ori
Sus
   
MesajScris: Lun Mar 21, 2011 11:07 am 
http://www.aradon.ro/laureati-la-judete ... 1-09573720


Sus
   
MesajScris: Mar Apr 12, 2011 12:14 pm 
As dori sa va intreb daca ati primit unii dintre voi diplomele. Ma refer la liceu.


Sus
   
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 31 mesaje ] 

Ora este UTC+03:00 Europe/Bucharest


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  

cron
Furnizat de phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Translation/Traducere: phpBB România