Forum ISJ Arad

Comunicarea cu institutiile de invatamant din judetul Arad
Acum este Vin Mar 29, 2024 12:05 am

Ora este UTC+02:00 Europe/Bucharest


ActivNET - Service IT ~ Realizare si Gazduire Pagini Web ~ Instalare/Configurare Servere ~ Publicitate Online ~ Achizitie Domenii Web


Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
MesajScris: Mie Apr 27, 2022 4:14 pm 
Neconectat

Membru din: Mie Apr 20, 2005 1:11 pm
Mesaje: 309
Lansarea European School Education Platform - Versiunea inițială a noi platforme va fi lansată în a doua jumătate a lui mai 2022. Aceasta va oferi funcționalitățile de bază eTwinning pentru înregistrarea de noi utilizatori și pentru desfășurarea proiectelor. Versiuni de lucru cu funcționalități și conținut actualizat și nou vor fi implementate în următoarele luni ale anului 2022.

Noua platformă va putea fi accesată prin link/URL-ul: school-education.ec.europa.eu

Toate URL-urile existente (www.etwinning.net, live.etwinning.net, twinspace.etwinning.net și www.schooleducationgateway.eu) continuă să funcționeze până când vechile platforme vor fi desființate (al doilea semestru din 2022). Cu toate acestea, crearea de proiecte pe vechea platformă va fi dezactivată și viitoarele proiecte vor fi create pe noua platformă. În mod similar, conținut publicat până în prezent pe SEG va fi publicat pe noua platformă de îndată ce funcționalitățile necesare vor fi disponibile. Atunci când platformele inițiale vor fi închise, link-urile acestora vor fi redirecționate către noua platformă în domeniile corespondente.


Înregistrarea și conectarea pe European School Education Platform - inclusiv eTwinning și SEG - sunt posibile numai în baza unui cont EU Login.

EU Login permite accesul la toate platforme Comisiei Europene. Utilizatorii existenți trebuie să creeze un cont EU Login cu aceeași adresă de e-mail utilizată la înregistrarea în eTwinning sau pe SEG pentru a-și sincroniza conturile vechi cu cele noi, inclusiv migrarea datelor cu caracter personal către noul cont, inainte de a accesa noua platformă.

Pe platforma eTwinning există un articol care ghidează pașii necesari pentru crearea conturilor EU Login - https://www.etwinning.net/ro/pub/newsro ... ccount.htm

Termenul limită pentru primirea candidaturilor NQL: 31 mai 2022. Calendarul de trimitere a aplicațiilor pentru obținerea Certificatelor Naționale de Calitate (National Quality Label) a fost actualizat în acord cu calendarul de lansare a noii platforme/funcționarea actualelor platforme și instrumente eTwinning.

Informații detaliate privind termenele și criteriile de evaluare sunt disponibile în articolul dedicat de pe site-ul național eTwinning România - https://etwinning.ro/certificate-de-calitate/

Inspector școlar proiecte educaționale
prof. dr. Adina C.E. Avacovici


Sus
   
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 

Ora este UTC+02:00 Europe/Bucharest


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  

cron
Furnizat de phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Translation/Traducere: phpBB România