Forum ISJ Arad

Comunicarea cu institutiile de invatamant din judetul Arad
Acum este Sâm Mai 04, 2024 9:44 am

Ora este UTC+03:00 Europe/Bucharest


ActivNET - Service IT ~ Realizare si Gazduire Pagini Web ~ Instalare/Configurare Servere ~ Publicitate Online ~ Achizitie Domenii Web


Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 
Autor Mesaj
MesajScris: Sâm Feb 19, 2011 4:18 pm 
Inspectoratul scolar ar trebui sa sanctioneze organizatorii Olimpiadei judetene de romana pt. ca au dezinformat elevii cu privire la timpul alocat. Dupa ce li s-a spus ca au 3 ore , le-au luat lucrarile spunind ca de fapt aveau doar 2 ore la dispozitie pt. rezolvare asubiectelor. Ma refer la clasa a 8-a , care si cu un an in urma a avut tot 3 ore. De asemeni supraveghetorul a spus ca la instructaj li s-a cominicat la fel , CA TIMPUL LA CLASA A-8-A ESTE DE 3 ORE.
Cine raspunde pt. situatia si dezavantajul creat elevilor ?


Sus
   
MesajScris: Sâm Feb 19, 2011 5:44 pm 
sunt perfect de acord! nici eu nu am reusit sa inchei!


Sus
   
MesajScris: Sâm Feb 19, 2011 5:52 pm 
Sa stiti ca a fost o organizare buna chiar foarte buna, organizator fiind Gen. nr 5 (d-na dir prof. Pascalau) impreuna si cu concursul ISJ Arad. Referitor la durata si eu am stiut de 3 ore pana am intrat in clasa unde profesorii supraveghetori ne-au anuntat inainte sa ne imparta subiectele ca durata e de 2 ore. Subiectele au fost complexe, frumoase chiar "palpitante" si destul de multe pt doar doua ore dar le-am facut pe toate (fara sa folosesc ciornele)! Felicitari ORGANIZATORILOR aradeni!
pigu pigu pigu pigu pigu pigu pigu pigu pigu pigu


Sus
   
MesajScris: Sâm Feb 19, 2011 5:54 pm 
In care sala ai fost?


Sus
   
MesajScris: Sâm Feb 19, 2011 6:05 pm 
NU TREBUIA DECAT SA VA UITATI PE FOAIA CU SUBIECTE SI ATI FI VAZUT CA ESTE VORBA DE 2 ORE. PE MINE PROFA MEA M-A INVATAT CA ITOTDEAUNA SA MA UIT PE FOAIE LA TIMPUL ALOCAT. CHIAR DACA PANA ACUM A FOST TREI ORE, DE DATA ACEASTA AU FOST DOAR 2. TIMPUL PENTRU REZOLVARE A FOST SUFICIENT


Sus
   
MesajScris: Sâm Feb 19, 2011 6:19 pm 
Eu in 7D!
Aceste subiecte sunt unice pe tara si rspunzator pt timpul alocat nu e nici Gen nr 5, nici ISJ Arad ci doar MECTS. Dar un adevarat olimpic trebuie sa se adapteze la orice situatie!


Sus
   
MesajScris: Sâm Feb 19, 2011 6:26 pm 
:razz: :mad: :lol: pis pis pis Eu consider ca a fost o organizare chiar f.buna,desi s-ar fi putut ivi mici probleme deoarece timpul de predare a subiectelor si repartizarea pe clase s-au desfasurat intr-un timp foarte scurt,iar nr.elevilor f.mare pis pigu om de zapada pis pis :evil: pis pis


Sus
   
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou  Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 

Ora este UTC+03:00 Europe/Bucharest


Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  

cron
Furnizat de phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Translation/Traducere: phpBB România